Jak uzyskać pozwolenie na broń?

Uzyskanie pozwolenia na broń, szczególnie do celów sportowych,  jest w Polsce w zasadzie proste. Każdy zdrowy psychicznie obywatel, po spełnieniu podstawowych wymogów ustawowych, może uzyskać pozwolenie na broń. Spróbujemy przedstawić jak to zrobić w naszym Stowarzyszeniu.

1. na początek zostań członkiem Stowarzyszenia

Wystarczy wypełnić deklarację członkowską pobraną z zakładki "O Nas - Dokumenty do pobrania" i przesłać na adres Stowarzyszenia - szczegóły znajdziesz w zakładce "O Nas - Członkostwo". Jeśli Twoja kandydatura zostanie zaakceptowana, otrzymasz od nas informację drogą mailową. Od teraz możesz, a nawet powinieneś brać udział w treningach klubowych. Nasi trenerzy i instruktorzy z przyjemnością objaśnią Ci zasady bezpieczeństwa oraz nauczą posługiwania się bronią.

szkolenie

2. zdobądź patent strzelecki i licencję zawodniczą

W momencie, gdy poziom Twoich umiejętności strzeleckich pozwoli Ci na zdanie egzaminu praktycznego, będziesz mógł uczestniczyć w kursie do patentu strzeleckiego. Podczas tych zajęć poznasz zakres teorii i prawa koniecznego do uzyskania patentu oraz licencji zawodniczej PZSS. Poprowadzimy Cię "za rękę" aż do samego uzyskania uprawnień. Sprawdzimy Twoje umiejętności praktyczne i teoretyczne - jadąc na egzamin będziesz przygotowany w sposób praktyczny na posiadanie własnej broni. Jeśli będziesz zaangażowany, to ten etap nie powinien zająć Ci więcej niż od 3 do 6 miesięcy.

3. złóż komplet dokumentów na Policję

Po uzyskaniu patentu i licencji już tylko mały krok dzieli Cię od możliwości posiadania własnej broni. Musisz wykonać konieczne komplet badań lekarskich oraz złożyć do Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji właściwej dla Twojego miejsca zamieszkania podanie o wydanie pozwolenia do celów sportowych wraz z kompletem dokumentów i ... czekać na wydanie decyzji. Postępowanie trwa z reguły ok. 2 miesięcy, a w jego czasie weryfikowane są złożone dokumenty oraz Twoja osoba. Po jego zakończeniu najprawdopodobniej otrzymasz decyzję o przyznaniu pozwolenia oraz promesy na zakup własnej broni do celów sportowych.

To tak naprawdę dopiero początek Twojej pełnej pasji drogi w świat strzelectwa sportowego. W naszym Stowarzyszeniu realizujemy nasze strzeleckie pasje w wielu aspektach, strzelamy ze wszystkich rodzajów broni oraz uczestniczymy i organizujemy różnorakie formy strzelań, zarówno statycznych jak również dynamicznych. 

Więcej o tym co robimy i w czym bierzemy udział przeczytasz na pozostałych kartach naszej strony oraz na naszym Facebooku.