Głównym celem działalności statutowej Stowarzyszenia PERUN jest szeroko rozumiane popularyzowanie sportu strzeleckiego oraz pozytywnego wizerunku strzelców-sportowców, posiadaczy broni palnej oraz miłośników broni, militariów i survivalu. 

 

W ramach naszego Stowarzyszenia funkcjonuje sekcja strzelecka-sportowa, kolekcjonerska oraz survivalowa. 

Jesteśmy klubem sportowym zrzeszonym w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Posiadamy licencję klubową nr. LK-1440  w dyscyplinach: pistolet, karabin i strzelba gładkolufowa. 

Organizujemy treningi i zawody, zarówno w zakresie strzelań z broni palnej, jak również pneumatycznej.

Członkowie naszego Stowarzyszenia mają możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności dotyczących bezpiecznego posługiwania się bronią palną oraz pełnego wsparcia w procesie uzyskiwania własnego pozwolenia na broń sportową oraz broń kolekcjonerską (sportową do celów kolekcjonerskich).

Dysponujemy kadrą trenerów, instruktorów i prowadzących strzelania, którzy z radością przekażą swoją wiedzę i doświadczenie, wprowadzając zainteresowane osoby w świat broni palnej.  

Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dorosłe pragnące poznać strzelectwo, jak i na młodzież i dzieci dla których posiadamy dostosowaną do wieku ofertę szkoleniową.